Darau pats: sukamas būgnelis.

03/01/2019

Oh, pagaliau pavasaris! Bent jau kalendoriuje, nes už lango tai visai nepanašu į saulėtą pavasarį, labiau  - į žvarbų rudenį. Gerai, kad Užgavėnės ne už kalnų, gal išviję žiemą, pavasarį prisišauksim. Tik tikriausiai puikiai žinote, jog norint, kad žiema nepasirodytų visus devynis mėnesius, ją turim kaip reikiant išgąsdint! Būtent todėl šiandien gaminame sukamus būgnelius, kurie taip garsiai tarškės, jog visi laukai aidės.

Reikalingos priemonės:

  • plokšti indeliai arba dėžutės (naudojome nuo iCLAY, tačiau puikiai tiks indeliai nuo jogurto, grietinės ar pan., taip pat galima panaudoti ploksčias dėžutes);
  • mediniai pagaliukai (puikiai tiks pieštukai);
  • karoliukai;
  • virvutė;
  • gumytės arba karšti klijai (pagaliuko pritvirtinimui);
  • įrankis pradurti/pragęžti skylėms (naudojome grąžtą, nes indeliai storo plastiko);
  • įvairios priemonės puošimui (dažai, judančios akytės, markeriai, pieštukai ir kt.).

Eiga

Pirmiausia paruošiame indelius ar dėžutes. Pašaliname nereikalingas etiketes, jei reikia nudažome, pragręžiame arba praduriame skylutes. Jų reikės trijų: viena pagaliukui ir dvi šonuose - virvutei. Šoninės skylės turėtų būti statmenos pagaliuko skylei.

Svarbu! Jaunesniems vaikams skylutes išgręžkite Jūs arba padėkite tai padaryti saugiai.

Pritvirtiname pagaliuką, grodami jį suksime tarp delnų. Jeigu prakišus pagaliuką, jis laikosi tvirtai (nesisukinėja)  - galite sutvirtinti gumelėmis. Jei pagaliukas sukasi - reikės stipresnio tvirtinimo, tam puikiai tiks karšti klijai.

Svarbu! Dirbant su karštais klijais suagusiojo priežiūra - būtina.

Dabar pritvirtinsim karoliukus, kurie besidaužydami į dėžutę ir sukelia garsą. Veriame karoliuką ant virvutės, jos du laisvus galus kišame pro skylutę, rišame mazgą. Pakartojame su antruoju karoliuku.

Pabandome sukti, groja? Puiku! Ne? Galbūt būgnelio "rankos" per trumpos ar per ilgos? Karoliukas turėtų sustoti dėžutės viduryje. 

O dabar smagioji dalis. Būgnelius papuošim, tiksliau padarysim juos baisuoliškus, kad žiema ne tik išgirdusi, bet ir juos pamačiusi nesirodytų visus devynis mėnesius! O puošiam, kaip tik šauna į galvą: kreidelėmis, pieštukais, dažais ar markeriais, galim priklijuoti ar nupiešti akis nosis burnas, o gal sukelti tikrų tikriausią audrą nupiešus saulėtą sūkurį. Tegu kūrybiškumas liejasi per kraštus. 

Na o dabar bėgam gąsdint!