Darau pats: sėklų bombos.

03/22/2019

Oho! Lauke tikrų tikriausias pavasaris: medžiai pasipuošę pumpurais, iš po žemių lenda žolės ir dangus giedras kaip vasarą. Labai džiaugiamės! O kad jis įsibėgėtų greičiau, pasigaminome sėklų bombų - jos pavasarį susprogdins gėlių pievomis. Norite prisijungti? Bombų gamyba paprasta kaip 2x2. Pradedam.

Reikalingos priemonės:

  • įvarios popieriaus atraižos (likučiai nuo koliažų, o gal labai gražūs, bet jau išžiūrėti piešiniai);
  • sėklos (mes naudojome sėklų mišinį "gėlių pieva", bet gali bet kokios, svarbu smulkios - ramunėlės, melisos ir kt.);
  • kokteilių trintuvas;
  • vanduo;
  • įvarių formų ledukų šaldymo formelės.

Eiga.

Pirmiausia išrūšiuojame popieriaus skiauteles pagal spalvas. Jei sėklų bombų spalva nesvarbi, šį žingsnį praleidžiame - tuomet bombos bus vyraujančios atraižų spalvos, didelė tikimybė, kad rusvos.

Sunkiausią darbą atlikote. Dabar popieriaus skiauteles dedame į trintuvą, užpilame karštu vandeniu (galite pamirkyti keletą minučių) ir sutriname iki vientisos masės. Masė turėtų būti grietinės tirštumo, kad būtų lengva įmaišyti sėklas. Būtent tai ir padarome.

Gautą masę gerai išspaudžiame, būtų puiku per sūrmaišį, bet pavyks ir rankomis. Turėtų likti sausa ir pakankamai biri popieriaus ir sėklų masė.

Gautą masę įspaudžiame į ledukų formeles, formuojame burbuliukus, gėlytes, kubelius ar kas tik šauna į galvą. 

Svarbu! Masė pakankamai biri, todėl formuojant rutuliukus (ar bet kokią kita formą) reiktų vengti ją sukti tarp delnų. Norimą formą išgausite masę spausdami pirštų galais.

Bombas išdžioviname ir ... viskas! Lekiam sprogdinti!  Kaip? Išėję į kiemą bombą metame per petį ir laukiam. Ši lėto veikimo bomba pavasarį susprogdins gėlėmis. Vieną galite pasidėti į lėkštutę ir kasdien drėkinti, taip sprogimo procesą matysite iš labai arti!