PASKAITYMAI

Čia rasite įvairių straipsnių ugdymo temomis, kūrybinių užsiėmimų idėjų, knygų rekomendacijų, bet svarbiausia  - įkvėpimo tėvystei / mamystei!

Jau rytoj prasideda šventinis laikotarpis, kai smagiausia yra būti su šeima: kartu žaisti, juoktis ir šiaip būti. Todėl norime su Jumis pasidalinti nemokamu kortelių rinkiniu "Žiema. Laukiniai gyvūnai.". Linkime, kad šios visai ilgos atostogos būtų labai smagios ir įdomios!

Rytoj jau žiema - pats metas pradėti laukti Kalėdų! Mes ir vėl jų lauksime besilinksmindami :) Norėdami prisijungti, atsisiųskite nemokamą kortelių rinkinį "24 linksmybės iki Kalėdų". Jį rasite žemiau.

Norite, jog jūsų vaiko kūrybiniai ekperimentai ir atradimai būtų tvarūs ir tausojantys gamtos išteklius? Dalinamės 4 kūrybai reikalingų priemonių receptais. Priemones pagaminsite labai pigiai, greitai ir paprastai, bet svarbiausia, jog jos bioskaidžios, todėl pasidžiaugę šedevrais galėsite juos sukompostuoti :)

Tikriausiai puikiai žinote, kad nesuiręs plastikas gamtoje gali išbūti 500-1000 metų. Kaip bebūtų liūdna šiuo metu perdirbame tik apie 5% plastiko maišelių, o apie 97% viso, kada nors pagaminto plastiko vis dar egzistuoja. Norėdami sumažinti plastiko taršą, galime prisidėti keliais būdais: atliekas rūšiuoti taip plastiko pakuotės bus perdirbtos...

Oho! Lauke tikrų tikriausias pavasaris: medžiai pasipuošę pumpurais, iš po žemių lenda žolės ir dangus giedras kaip vasarą. Labai džiaugiamės! O kad jis įsibėgėtų greičiau, pasigaminome sėklų bombų - jos pavasarį susprogdins gėlių pievomis. Norite prisijungti? Bombų gamyba paprasta kaip 2x2. Pradedam.

Pažvelgus pro langą tikrai aišku, jog jau pavasaris - pats metas sėti įvairiausias daržoves (pomidorus, paprikas, agurkus ir kt.) bei gėles. Tikriausiai puikiai žinote, jog vaikai labai entuziastingai rūpinasi išdygusiais daigais, tik dažnu atveju neturintys šiltnamio daigus išmeta arba pasodina į lauką, kur derlius būna skurdus. Būtent todėl...

Oh, pagaliau pavasaris! Bent jau kalendoriuje, nes už lango tai visai nepanašu į saulėtą pavasarį, labiau - į žvarbų rudenį. Gerai, kad Užgavėnės ne už kalnų, gal išviję žiemą, pavasarį prisišauksim. Tik tikriausiai puikiai žinote, jog norint, kad žiema nepasirodytų visus devynis mėnesius, ją turim kaip reikiant išgąsdint! Būtent todėl šiandien...

Jeigu ir Jūsų vaikas žibančiomis akimis žvelgia į knygeles su lipdukais arba gali valandų valandas klijuoti ir nuklijuoti juos, ši veikla kaip tik Jums ir Jūsų mažyliui. Lipdukų galėsite prisigaminti pačių įvairiausių, o ir veiklų su jais be proto daug :)

Lauke jau sparčiai šąla, net sulaukėme pirmojo sniego, nosies nesinori net kišti. O į darželį ir mokyklą keliauti vistiek reikia, o gal norisi tiesiog gryno oro įkvėpti. Tai, kad rankoms kišenėse būtų šilčiau pasigaminome mielus zuikučius - šildukus! Nors nosis vistiek šąla, į lauką keliauti jau smagiau, nes zuikiai maloniai šildo rankeles. O...